Black Week | do -70% na wszystkie okulary
Jakie oprawki do okularów dla dzieci wybrać?
Jakie oprawki do okularów dla dzieci wybrać?

Wybieramy najlepsze oprawki dla dzieci

Dzieci mogą mieć pewne początkowe opory związane z korzystaniem z okularów. Będąc w częstym ruchu, niejednokrotnie narażają je na dużą eksploatację. Mogą one bowiem spadać, łamać się lub po prostu się niszczyć. Okulary bywają też dla nich zwyczajnie mało wygodne, uwierające lub zbyt luźne. Natomiast to wynika najpewniej z tego, że dokonano złego wyboru okularów względem kształtu głowy dziecka.

Elementem okularów, który może zachęcić dzieci do ich noszenia lub sprawić, że bardzo je polubią, są oprawki okularowe. Istnieje bowiem wiele rodzajów, kształtów i kolorów oprawek, których wybór może sprawić wiele radości i satysfakcji.

Dlaczego noszenie okularów przez dzieci jest takie ważne?

Oprawki do okularów dla dzieci kojarzą się głównie z tym, że muszą być one wielobarwne, kolorowe i wychodzące poza kanon, aby mogły być atrakcyjne dla oczu dziecka. Często chodzi o odwrócenie uwagi od przymusu, jaki jest na nie nakładany poprzez noszenie okularów korekcyjnych. Troska o ochronę, pielęgnację i poprawę wzroku jest przecież najważniejsza, dlatego noszenie okularów szczególnie przez najmłodszych jest tak ważne. W końcu stykają się oni nieustannie z ekranami swoich smartphone’ów, laptopów lub tabletów, a to znacznie obciąża ich narząd wzroku.

Tak wiele wykonywanych przez dzieci czynności polega na wykorzystaniu środków multimedialnych, że współczesne środki zapobiegawcze, jakie należy podejmować w obszarze ochrony wzroku, znacznie się zwiększyły. Obowiązek korzystania z komputera stał się przecież obowiązkiem szkolnym, a to jeszcze bardziej wydłuża czas spędzony przy nim. Zarówno powinności związane z nauką, jak i rozrywka odbywają się poprzez korzystnie urządzeń elektronicznych wyposażonych w ekrany LCD.

Oprawki dla dzieci – jak je mądrze wybrać?

Mnogość rodzajów oprawek dziecięcych, które aktualnie są dostępne na rynku, może wywoływać niemały ból głowy u wielu rodziców kupujących okulary korekcyjne dziecięce. Na pierwszy rzut oka różnią się one swoim wyglądem, lecz także ergonomią. Pewne modele, z określonym rozstawieniem nosków lub z daną grubością zauszników mogą być bardziej lub mniej wygodne dla użytkujących je dzieci, które jak wiadomo, mogą również znacząco różnić się między sobą chociażby kształtem głowy lub profilem nosa.

Względy estetyczne, jakimi kierują się rodzice wybierający oprawki dla dzieci, są również jak najbardziej zasadne. Podczas przeglądania szerokiej kolekcji oprawek, dziecko może czerpać dużą przyjemność, przebierając między fikuśnymi kolorami, fantazyjnymi kształtami, co już na samym początku kontaktu z tym przedmiotem, może go do niego nastawić pozytywnie.

Z czego powinny być wykonane oprawki do okularów dla dzieci?

Oprawki do okularów dla dzieci mogą dzielić się ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Oczywiście różne egzemplarze mają swoich sympatyków i nie ma ściśle określonej zasady faworyzującej dany rodzaj tworzywa.

Oprawki dla dzieci z plastiku

Najczęściej spotykane są oprawki do okularów dla dzieci wykonane z tworzywa sztucznego, czyli z plastiku. To właśnie plastikowe oprawki dziecięce mają bujne kolory, które przykuwają oko dziecka. Co ważne, docenia się je ze względu na ich nieuwierające przyleganie do twarzy. Innymi słowy, takie oprawki dla dzieci są stosunkowo wytrzymałe i wygodne. Istnieje także rodzaj elastycznych ramek do okularów, które przewidują dużą aktywność ruchową podejmowaną przez dziecko. Mogą być one pożyteczne zarówno w trakcie intensywnych czynności wykonywanych przez dziecko, jak i okażą się wygodne w trakcie codziennego użytkowania.

Oprawki dla dzieci z metalu

Drugim tworzywem, z jakiego wykonane są dziecięce oprawki okularowe, jest metal. Naturalnie metalowe ramki są znacznie bardziej solidne niż te powstałe z tworzyw sztucznych. Natomiast ich sztywność, jest rekompensowana przez możliwość regulacji, dzięki której mimo swojego pierwotnego kształtu, dają się dostosować do nowych zmiennych. Ich dodatkowym atutem jest elegancki i gustowny wygląd. Tworzywo metalowe dodaje okularom dodatkowe walory estetyczne.

Oprawki dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Zły dobór ramek okularowych do kształtu twarzy skutkuje dyskomfortem, złym użytkowaniem, niewłaściwą korekcją wzroku i niszczeniem całym okularów. Najczęstsze mankamenty i uciążliwości, jakie niosą za sobą źle dopasowane oprawki do okularów dla dzieci to przede wszystkim spadanie okularów. Zbyt luźne i nie do końca przylegające do twarzy okulary to bardzo męczący problem. Sprawia to m.in., że szkiełka nie znajdują się na poziomie oczu, a jak łatwo się domyślić, spoglądanie sponad nich nie jest poprawną formą noszenia okularów korekcyjnych. Bywa też, że noski w okularach nie przylegają odpowiednio do nosa lub że zauszniki są na tyle niewygodne, że uwierają skórę tuż nad naszym uchem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl