25% OFF na wszystkie okulary korekcyjne & do komputera!

Okulary „plusy” i „minusy” - jakich potrzebuję?

2 minuty czytania, Autor: Piotr Kruszyński

Wada wzroku jest w dzisiejszych czasach czymś bardzo powszechnym i coraz więcej ludzi staje się posiadaczami okularów, które umówmy się – znacząco ułatwiają nam życie! Jednak dla osoby, która nigdy nie nosiła okularów, zrozumienie pewnych terminów może być trudne, dlatego w tym wpisie wytłumaczymy dla kogo nadają się okulary „plusy”, a kto nosi „minusy”.

 

„Minusy”

Jeżeli na swojej recepcie zobaczysz, że okulista przepisał Ci okulary z minusowymi dioptriami, to już wiesz, że dołączyłeś do sporej grupy ludzi, która boryka się z problemem krótkowzroczności. W praktyce oznacza to tyle, iż możesz doświadczać problemów z wyraźnym widzeniem przedmiotów, elementów czy ludzi, którzy znajdują się w dalszej odległości od Ciebie. Prawdopodobnie nie masz jednak problemu z dostrzeżeniem tego, co znajduje się blisko Ciebie!

Krótkowzroczność bardzo często łączy się z inną wadą wzroku jaką jest astygmatyzm – widzenie obiektów w zniekształcony sposób.

Osoby z krótkowzrocznością nie muszą nosić okularów non-stop, jednak powinny o nich pamiętać szczególnie gdy prowadzą samochód oraz gdy ich praca wymaga 100% uwagi i spostrzegawczości (np. podczas obsługi maszyn). Dobrze dobrane okulary korekcyjne „z minusami” będą ogromną ulgą i pomocą w codziennym życiu.  Dzięki nim każde wyjście do kina, na koncert czy zwykły spacer będzie dużo przyjemniejsze – po prostu nic w nich nie przegapisz!

 

„Plusy”

W tym przypadku sytuacja jest odwrotna – doskonale widzisz wszystko, co znajduje się w pewnym oddaleniu od Ciebie, jednak przeczytanie sms-a lub etykiety z nowego produktu jest już problemem. Wtedy na ratunek przychodzą okulary z „plusem”, które najlepiej mieć zawsze pod ręką. Najczęściej „plusy” zaczynają nosić osoby pomiędzy 45-50 rokiem życia, jednak oczywiście nie jest to reguła. W tym wieku jednak nasza soczewka okazuje pierwsze objawy starzenia i potrzebuje wsparcia w postaci okularów korekcyjnych.

Pisali o nas
Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Twój koszyk (0)

Masz kod zniżkowy?

Kwota:
0.00